Jdi na obsah Jdi na menu

Hasíkovo dobrodružství - 20.9. 2008 Votice

25. 9. 2008

20. září byl sraz v 8 hodin u zbrojnice, abychom vyrazili do Votic na Hasíkovo dobrodružství. Bylo chladné ráno a tak ten, kdo byl méně oblečen si hned po příjezdu na místo šel stoupnout do fronty na horký čaj. Při nástupu nám bylo sděleno, že trať je dlouhá 6 km a že se vrátíme tak za 5 hodin. To nám byla zima ještě větší, ale zvědavost, co nás čeká na 19 stanovištích byla větší a tak jsme čekali na start. Mezi prvními stanovišti bylo uvařit si polévku v kotlíku na ohništi a tu také sníst. To nás zahřálo a tak jsme vyrazili na střelbu ze vzduchovky. Start se nám povedl, ale pak i jiné disciplíny. Rozvinování hadic, přeplavali jsme na lodičce rybník, přešli po kládě přes potok, zvládli i jízdu na divokém býkovi, házení šipek, jízdu na kolečku, skákání v pytli a spoustu dalších úkolů. Největší problém nám dělal tunel, kde nebylo vidět a šli jsme jen podle svíček. Ten, kdo si vzal sváteční obuv, byl nemile překvapen jak vypadal, když vylezl na světlo. Do cíle jsme opravdu dorazili po pěti hodinách. V cíli nás čekal oběd a hlavně vyhodnocení. Skončili jsme na 3. místě spolu s Votickými z 12 družstev. Za odměnu jsme se zastavili na ovocný pohár a pak hurá domů se pochlubit třetím místem.